Pieniądze są dla Szkoły

Piszemy wniosek na działania sportowe

Zbliża się wiosna. Wraz z nią będziemy mogli coraz więcej czasu spędzać na dworze i podejmować różne aktywności sportowe. Warto zachęcić do tego również uczniów placówek szkolnych czy wychowanków organizacji, w których Państwo działają. Czy jednak uda się pozyskać środki zewnętrzne na takie działania? Oczywiście że tak. Takich źródeł można z całą pewnością znaleźć wiele (kilka naszych propozycji znajdą Państwo na stronach 4–7). By Państwu ułatwić pracę nad potencjalną aplikacją, dziś pokażemy przykładowy wniosek dotyczący aktywizacji sportowej. Pomoże to Państwu wyobrazić sobie, jak należy zorganizować prace i jak ostatecznie może taki opis wyglądać.

PRZYJĘTE ZAŁOŻENIA

Proszę pamiętać, że poniższy wniosek to inspiracja dla Państwa, a nie tekst gotowy do wklejenia w formularz. Wynika to z kilku względów. Po pierwsze, grono naszych czytelników jest dość szerokie, a zatem – gdyby każdy z nich wykorzystał naszą propozycję wniosku – niektórzy z Państwa zapewne złożyliby wnioski do dokładnie tych samych fundacji… Takie identyczne wnioski złożone przez różnych wnioskodawców na pewno nie przekonałyby pracowników fundacji – wydawałyby się one przez to mniej prawdziwe. Po drugie, projekty napisane przez osoby spoza danej organizacji nie mają szansy oddać wszystkich jej potrzeb, przedstawić realiów i odnosić się do jej wartości i sposobu działania. Zatem zachęcam do tego, by się inspirować, przyjrzeć się sposobowi opisania konkretnych zagadnień w poszczególnych częściach wniosku i wyciągnąć z tego jak najwięcej dla siebie, ale na pewno nie przepisywać treści niniejszego artykułu w gotowy formularz. Po trzecie, nasz wniosek został przygotowany – jak na inspirację przystało – z myślą o hipotetycznym formularzu wniosku. Nie pisałam go pod kątem jednej wybranej fundacji i nie opierałam się na konkretnym formularzu stosowanym przez wybranego grantodawcę. Dlatego też gdy dokonają już Państwo wyboru konkretnego źródła finansowania, konieczne będzie napisanie wniosku w formularzu stosowanym przez daną Fundację. W artykule znajdą Państwo przypisy, za pomocą których będę akcentować ważne miejsca i wyjaśniać, skąd wzięły się pewne informacje i dlaczego tak, a nie inaczej pewne treści zostały przeze mnie sformułowane. Dzięki temu będą mogli Państwo lepiej zrozumieć moją „taktykę” pisania.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 23  Strona 24  Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30  Strona 31  Strona 32

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Nowa strefa premium online

Równlegle ze zmianą formuły magazynu pracujemy nad nową odsłoną funkcjonalności dostępnych na stronie www dla subskrybentów prenumeraty profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, żeby na bieżąco śledzić możliwości pozyskiwania funduszy i od razu informować o pojawiających się konkursach, przedstawiamy nowy portal www.pieniadzedlaszkoly.pl, na którym będziemy publikować najświeższe informacje pojawiające się pomiędzy kolejnymi wydaniami magazynu.

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Granty na aktywne wakacje

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wiemy dobrze, że czas w szkole mija szybko i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Znam wielu dyrektorów i nauczycieli, którzy wcale nie chcą zamykać na ten czas swoich szkół – zdecydowanie bardziej woleliby zorganizować jakieś formy wypoczynku dla uczniów. Skąd jednak pozyskać na to środki? Zapewniam Państwa, że jeśli tylko znajdą się chęci, to znajdą się również finanse!