Pieniądze są dla Szkoły

Przerwa na wspólne czytanie www.wspolneczytanie.pl

Znana wszystkim marka „Kinder Mleczna Kanapka” jest organizatorem konkursu, w którym dzięki głosom oddawanym przez Internet możemy pomóc publicznym bibliotekom w naszych miejscowościach. Do wygrania 20 zestawów po 250 książek dla dzieci i pufy do wspólnego czytania oraz 100 zestawów po 50 książek. Wyboru publikacji dokonali znani z mediów, choć nie tylko, Michał Rusinek, Joanna Heidtman i Marta Żysko-Pałuba.

W regulaminie konkursu organizatorzy podają, że do otrzymania nagrody uprawnione będą mające swoją siedzibę i działające w Polsce: 

  1. biblioteki publiczne jednostek samorządu terytorialnego, 
  2. biblioteki publiczne w rozumieniu ustawy o bibliotekach z dnia 27 czerwca 1997 r.

Rozróżnienie, którą bibliotekę można zgłosić, a która nie spełnia tych kryteriów, jest najtrudniejszym elementem tego konkursu. Gdy się z tym uporamy, będzie już „z górki”. Pomocna będzie lektura „Nurtujących pytań”.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

wrzesień - październik | 5 (17) 2017
Od czego zacząć? Od analizy zasobów

Stojąc u progu nowego roku szkolnego, wielu dyrektorów i nauczycieli zastanawia się nad możliwościami zrealizowania dodatkowych działań, finansowanych ze źródeł pozasubwencyjnych. Zapraszamy zatem do lektury wywiadu z dyr. Katarzyną Przybysz, mającej ogromne doświadczenie w tym zakresie.

wrzesień - październik | 5 (17) 2017
Zmieniaj swoją okolicę

Rozejrzyj się wokół siebie, obserwuj, poczuj się odpowiedzialny za wspólne dobro – za swoją miejscowość, osiedle, park, plac zabaw, szkołę, za przestrzeń, w której żyjesz. Może być jeszcze lepiej, ładniej, ciekawiej, funkcjonalniej!