Pieniądze są dla Szkoły

Wymiany młodzieży 13+, czyli jeszcze raz o tym, jak zorganizować krajową wycieczkę szkolną za pieniądze z unijnego programu mobilności zagranicznych

Program Erasmus+ w sektorze „Młodzież” umożliwia młodym ludziom w wieku od 13 do 30 lat, w tym uczniom, spotkania w międzynarodowym gronie, aby mogli rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania.

Projekty mogą być poświęcone dowolnemu tematowi! Najważniejsza podczas tych projektów jest możliwość uczenia się od siebie nawzajem i poszerzania swoich kompetencji niezwiązanych z podstawą programową. W spotkaniu muszą brać udział co najmniej dwie grupy rówieśników z dwóch różnych krajów.

NA CO?

Minimalna liczba uczestników spotkania to 16 osób, maksymalna – 60. Wymiana może trwać od 5 do 21 dni, nie licząc czasu podróży. Polska Narodowa Agencja Programu Erasmus+ finansuje przede wszystkim te wnioski, w których nasza młodzież podejmuje partnerów w Polsce. Może przy tym wyjechać nawet na drugi koniec kraju, czemu sprzyja budżet przyznawany na podróż, zakwaterowanie i wyżywienie nie tylko partnerów, ale również każdego członka grupy przyjmującej!

Odpowiednio przedstawione w aplikacji informacje pozwolą nam w praktyce zabrać uczniów na wyjazdy klasowe bez angażowania finansów rodziców, w dodatku w grupie rówieśników z innego kraju/innych krajów. Jak napisać taką aplikację i zrealizować taki pomysł? Mówią o tym eksperci na naszych szkoleniach „Jak pozyskać dotację z Programu Erasmus+” (www.szkolenia-erasmus.org).

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 18  Strona 19

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

lipiec - sierpień | 3 (21) 2018
Stypendia dla świeżo upieczonych studentów

Rynek dotacji dla edukacji jest zróżnicowany. Wśród wielu celów, które chcą wspierać donatorzy, są również potrzeby absolwentów szkół średnich, którzy właśnie dostali się na studia. Przedstawiamy kilka źródeł, które mogą wesprzeć naszych uczniów.

lipiec - sierpień | 3 (21) 2018
Zmieniaj świat. Budimex 50 lat

W konkursie „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat” nagrodą jest realizacja projektu o wartości od 400 do 500 tys. zł plus VAT. Organizacje i inicjatywy, które zajmą II oraz III miejsce, otrzymają nagrody w kwocie odpowiednio 45 tys. zł i 35 tys. zł na działalność statutową. Dodatkowo internauci wybiorą projekt, który otrzyma 20 tys. zł – również na działalność statutową.