Pieniądze są dla Szkoły

O Funduszu Stypendialnym IKEA FAMILY opowiada Katarzyna Dulko-Gaszyna

DO SZKOŁY NALEŻY PIERWSZY KROK – DO PROGRAMU ZGŁASZAJĄ SIĘ PLACÓWKI, A DOPIERO PÓŹNIEJ WYBIERA SIĘ STYPENDYSTÓW. STYPENDIUM TO 200 ZŁ MIESIĘCZNIE PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY

Dlaczego na tytuł swojego programu stypendialnego wybrali państwo hasło „Na rodzinę można liczyć”?
To nawiązanie do programu lojalnościowego IKEA FAMILY przeznaczonego dla naszych klientów. Chcemy w ten sposób podkreślić, że w program stypendialny zaangażowana jest cała „rodzina” IKEA – zarówno pracownicy, jak i klienci, którzy decydują o liczbie fundowanych stypendiów. Schemat działania programu jest bardzo prosty – za każde okazanie karty podczas zakupów dokonywanych w trakcie kilku tygodni trwania kampanii firma przekazuje 50 groszy na fundusz stypendialny. Program realizujemy wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja od 2012 roku, a nasza „rodzina” cały czas się powiększa – dotychczas udało się zebrać fundusze na aż 729 stypendiów dla uczniów z blisko 200 szkół w całym kraju.

Kto jest właściwym beneficjentem Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY – szkoła czy uczeń?
Z funduszu korzystają przede wszystkim uczniowie. Program skierowany jest do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych osiągających dobre wyniki w nauce, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym i którzy swoją postawą i działaniami promują aktywność na rzecz szeroko pojętego społeczeństwa lokalnego. To oni otrzymują wsparcie na rozwój swoich talentów. Oczywiście szkoła też zyskuje – przede wszystkim mądrych i zaangażowanych społecznie uczniów, którzy dzięki stypendiom mogą realizować swoje marzenia. Do szkoły należy pierwszy krok – do programu zgłaszają się placówki, które chcą do niego dołączyć, a dopiero później wybiera się stypendystów. Jak wiadomo, przykład idzie z góry – jeśli szkoła rozumie, jak wiele może dać swoim uczniom, oni to doceniają i zyskują wszyscy.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE