Pieniądze są dla Szkoły

Infrastruktura z Kulczyk Foundation

W każdym roku kalendarzowym odbywają się dwie edycje Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. Pierwszy nabór w 2018 r. trwa do 30 czerwca

CELE

Fundacja tak przedstawia swoje cele: „Zdecydowaliśmy się skupić właśnie na projektach infrastrukturalnych, a więc tylko takie mają szansę uzyskać dofinansowanie. [...] Budujemy, urządzamy, remontujemy, konstruujemy, instalujemy, odnawiamy itd. Pozostaje namacalny dowód naszej pracy, który musi tętnić życiem i przynosić efekty społeczne”.

Ciekawie brzmi też uzasadnienie takiego właśnie wyboru: Projekty infrastrukturalne „bardziej niż cokolwiek innego zobowiązują nas do działania. Jeśli się organizuje np. prelekcję czy szkolenie, to po jego zakończeniu najczęściej ślaj po tym wydarzeniu nie pozostaje.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13  Strona 14  Strona 15

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Granty na aktywne wakacje

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wiemy dobrze, że czas w szkole mija szybko i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Znam wielu dyrektorów i nauczycieli, którzy wcale nie chcą zamykać na ten czas swoich szkół – zdecydowanie bardziej woleliby zorganizować jakieś formy wypoczynku dla uczniów. Skąd jednak pozyskać na to środki? Zapewniam Państwa, że jeśli tylko znajdą się chęci, to znajdą się również finanse!

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Remont stołówek w czasie wakacji

Organizator konkursu skierowanego do szkół podstawowych znajdujących się na terenie Polski dąży do poprawy warunków wydawania posiłków w szkolnych stołówkach.