Pieniądze są dla Szkoły

Granty na aktywne wakacje

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wiemy dobrze, że czas w szkole mija szybko i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Znam wielu dyrektorów i nauczycieli, którzy wcale nie chcą zamykać na ten czas swoich szkół – zdecydowanie bardziej woleliby zorganizować jakieś formy wypoczynku dla uczniów. Skąd jednak pozyskać na to środki? Zapewniam Państwa, że jeśli tylko znajdą się chęci, to znajdą się również finanse!

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły – to oczywiste. Ale nie musi być czasem spędzanym poza jej murami. Bo szkoła może być miejscem nie tylko nauki, przyswajania podstawy programowej i sprawdzianów. Piszę o tym z pełnym przekonaniem, ponieważ sama troje moich szkolniaków zapisałam w tym roku na zimowe tygodniowe półkolonie organizowane przez szkołę we współpracy z lokalnym stowarzyszeniem. Program i aktywności były całkowicie „nieszkolne”, a dzieci były zachwycone. Jednocześnie warto pamiętać, że półkolonie to niejedyna forma, jaką możemy zaoferować dzieciom (niekoniecznie wyłącznie uczniom naszej placówki, bo możemy je organizować dla dzieci np. z dzielnicy, gminy itp.). Mamy jeszcze do wyboru kolonie, obozy, wycieczki… Aby inicjatywie na przeszkodzie nie stanął brak finansów, spójrzmy, skąd możemy je pozyskać.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Remont stołówek w czasie wakacji

Organizator konkursu skierowanego do szkół podstawowych znajdujących się na terenie Polski dąży do poprawy warunków wydawania posiłków w szkolnych stołówkach.

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
PAJACYK. Dożywianie w okresie wakacji letnich

Beneficjentami programu prowadzonego przez Polską Akcję Humanitarną są dzieci i młodzież do 18 . roku życia zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, niezaradności życiowej rodziców, niepełnosprawności lub innych przyczyn oraz organizacje prowadzące placówki wsparcia dziennego. Program realizowany jest za pośrednictwem organizacji prowadzących placówki wsparcia dziennego, którym przekazywane są środki finansowe na dożywianie.