Pieniądze są dla Szkoły

Edukacja cyfrowa z Fundacją Orange

Dzieci mądrze, bezpiecznie i twórczo korzystające z technologii, to cel pracy Fundacji Orange, która obejmuje programami edukacji cyfrowej uczniów klas I-III oraz IV-VI.

Postęp technologiczny jest procesem nieodwracalnym, uczestniczą w nim coraz młodsze dzieci, które już nie rozdzielają świata wirtualnego i realnego. Jak pokazują badania Fundacji Orange, dwie trzecie uczniów szkół podstawowych używa smartfonów z dostępem do sieci, a blisko 100% nastolatków to grupa korzystająca regularnie z internetu. Dzięki działaniom Fundacji Orange dzieci poznają dobrą stronę nowych technologii.

Propozycją dla uczniów z klas IV-VI jest program nauki programowania #SuperKoderzy. Jest to program odpowiadający na potrzeby edukacyjne dzieci oraz wyzwania współczesności. Znajomość języków programowania staje się obecnie równie istotna, co znajomość języków obcych. – Dla dzisiejszych nastolatków świat wirtualny i świat realny są jednością. Pojawiło się nawet pojęcie „cyfrowi tubylcy”, które definiuje to, jak funkcjonuje to pokolenie – otoczeni technologią, korzystający z urządzeń podłączonych do internetu w domu i w szkole. Rynek pracy także zmienia się pod tym kątem. Już teraz w większości zawodów umiejętność korzystania z technologii to podstawa – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

styczeń - luty | 1 (13) 2017
Zachować pamięć

– program dotacji na wspólne polsko-niemieckie projekty w miejscach terroru nazistowskiego

Terminy naborów do: 15.02 2017 r.

Czas trwania projektu (realizacji projektu): od 4 do 28 dni