Pieniądze są dla Szkoły

Wrzesińska lekcja programowania

W dniach 5-6 lutego 2016 roku gościliśmy na siódmej już konferencji z cyklu Lepsza Edukacja. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Edukacja medialna i programowanie w Cyfrowej Szkole”. Innowacje wymagają nakładów finansowych, dlatego dr Małgorzata Kasperczakowa z redakcji naszego magazynu wygłosiła prelekcję na temat możliwości pozyskiwania przez szkoły zewnętrznych funduszy.

Wrzesińska lekcja programowania – relacja z konferencji

W dniach 5-6 lutego odbyła się we Wrześni konferencja popularno-naukowa połączona z warsztatami dla nauczycieli.
Pierwszy dzień wypełniony był wykładami naukowców i praktyków, którzy w różnorodny sposób starali się spojrzeć na rolę i znaczenie programowania we współczesnej szkole.
Mimo że spór pomiędzy wykładowcami dotyczył kilku pojęć, w efekcie wnioski były podobne. Trzeba stworzyć młodym ludziom możliwości zdobywania wiedzy z różnych dziedzin przy użyciu technologii informacyjno-komunikacyjnych w oparciu o fachową wiedzę nauczycieli. Drugi dzień wypełniły sesje warsztatowe. Na dobry początek – podczas wykładu dr Małgorzaty Kasperczakowej – nauczyciele i dyrektorzy szkół mieli sposobność zapoznania się z możliwościami pozyskiwania dodatkowych funduszy dla szkół, a później – w zależności od wybranych specjalności i upodobań przedmiotowych – mogli uczestniczyć w kilku wybranych przez siebie warsztatach, przygotowanych przez praktyków wdrażających najnowsze programy i technologie z przeznaczeniem dla edukacji na różnych etapach kształcenia. W wielu przypadkach asystentami byli uczniowie SSP nr 6 we Wrześni, którzy na lekcjach zapoznali się już z wieloma możliwościami i praktycznym wykorzystaniem programów, a teraz mogli podpowiadać, jak to robić… nauczycielom, których ponad 200 przyjechało w tym roku do Wrześni z całego kraju.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 40

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

marzec - kwiecień | 2 (8) 2016
Fundusze na edukację ekologiczną – część II

Rok 2016 rozpoczęliśmy tematem grantów na realizację projektów w ramach edukacji ekologicznej. Ponieważ wachlarz możliwości pozyskania grantu lub dotacji jest szeroki, pozostajemy w tym temacie, prezentując Państwu kolejne, tym razem trochę nietypowe źródła:

  • Fundusz Naturalnej Energii, GAZ-SYSTEM S.A. i Fundacja Nasza Ziemia,
  • Eko-starter, Fundacja Greenpeace Polska,
  • Obywatelskie Inicjatywy Ekologiczne,
  • Fundusz dla Przyrody, grupa ENERGA,
  • Niebieskie Granty, Volkswagen Poznań.