Wrzesińska lekcja programowania – relacja z konferencji
W dniach 5-6 lutego odbyła się we Wrześni konferencja popularno-naukowa połączona z warsztatami dla nauczycieli.
Pierwszy dzień wypełniony był wykładami naukowców i praktyków, którzy w różnorodny sposób starali się spojrzeć na rolę i znaczenie programowania we współczesnej szkole.
Mimo że spór pomiędzy wykładowcami dotyczył kilku pojęć, w efekcie wnioski były podobne. Trzeba stworzyć młodym ludziom możliwości zdobywania wiedzy z różnych dziedzin przy użyciu technologii informacyjno-komunikacyjnych w oparciu o fachową wiedzę nauczycieli. Drugi dzień wypełniły sesje warsztatowe. Na dobry początek – podczas wykładu dr Małgorzaty Kasperczakowej – nauczyciele i dyrektorzy szkół mieli sposobność zapoznania się z możliwościami pozyskiwania dodatkowych funduszy dla szkół, a później – w zależności od wybranych specjalności i upodobań przedmiotowych – mogli uczestniczyć w kilku wybranych przez siebie warsztatach, przygotowanych przez praktyków wdrażających najnowsze programy i technologie z przeznaczeniem dla edukacji na różnych etapach kształcenia. W wielu przypadkach asystentami byli uczniowie SSP nr 6 we Wrześni, którzy na lekcjach zapoznali się już z wieloma możliwościami i praktycznym wykorzystaniem programów, a teraz mogli podpowiadać, jak to robić… nauczycielom, których ponad 200 przyjechało w tym roku do Wrześni z całego kraju.
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Aby pobrać dodatkowe materiały, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Archiwalne artykuły są dostępne jedynie w wersji PREMIUM+. Aby rozszerzyć prenumeratę prosimy się z nami skontaktować. Lista dostępnych numerów w Twojej prenumeracie - ZOBACZ.
Aby pobrać archiwalny plik, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM+. Aby rozszerzyć prenumeratę prosimy się z nami skontaktować. Lista dostępnych numerów w Twojej prenumeracie - ZOBACZ.
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE
marzec - kwiecień | 2 (8) 2016
Fundusze na edukację ekologiczną – część II
Rok 2016 rozpoczęliśmy tematem grantów na realizację projektów w ramach edukacji ekologicznej. Ponieważ wachlarz możliwości pozyskania grantu lub dotacji jest szeroki, pozostajemy w tym temacie, prezentując Państwu kolejne, tym razem trochę nietypowe źródła:
- Fundusz Naturalnej Energii, GAZ-SYSTEM S.A. i Fundacja Nasza Ziemia,
- Eko-starter, Fundacja Greenpeace Polska,
- Obywatelskie Inicjatywy Ekologiczne,
- Fundusz dla Przyrody, grupa ENERGA,
- Niebieskie Granty, Volkswagen Poznań.
marzec - kwiecień | 2 (8) 2016