Pieniądze są dla Szkoły

Pieniądze naprawdę są dla szkoły!

O tym, jak wiele źródeł finansowania jest poza szkołą i jak efektywnie z nich korzystać, rozmawiamy z Beatą Lebek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem (woj. wielkopolskie).

Obserwując prowadzony przez Panią Zespół Szkół Specjalnych „od środka” lub śledząc fanpage szkoły na Facebooku, trzeba uczciwie powiedzieć: w Pani szkole ciągle coś się dzieje – dosłownie, bo w budynkach ZSS i wokół nich, ale również w obszarze edukacyjno- wychowawczym. Po bliższym przyjrzeniu się widać, że uczniowie spędzają tu czas nie tylko na nauce. Czy mogłaby Pani wymienić projekty, które aktualnie są realizowane w Pani placówce?

Faktycznie, dzieje się dużo, chociaż zauważam to dopiero wtedy, kiedy dokonuję pewnych podsumowań. Choć może trudno w to uwierzyć, to obecnie realizujemy pięć projektów w ramach Programu Erasmus+: dwa projekty z akcji KA1 związane ze zwiększaniem specjalistycznych kompetencji kadry oraz trzy w ramach akcji KA2, czyli wymian uczniów i nauczycieli z zagranicznymi szkołami. Ponadto krajowe: „Ocean Możliwości”, który finansuje doposażenie kilku klas przedmiotowych oraz zajęć pozalekcyjnych dla uczniów przez dwa lata i wiele innych atrakcji, „Cyfrowa Szkoła” oraz program rządowy „Za życiem”. Właśnie rozpoczęliśmy pracę nad publikacją „40 lat edukacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na terenie Powiatu Kępińskiego” w postaci albumu. Niedawno zakończyliśmy projekt „Akcja Integracja” oraz „Dodać Skrzydeł Mojej Mamie”...

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 48  Strona 49  Strona 50  Strona 51  Strona 52  Strona 53  Strona 54  Strona 55

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Nowa strefa premium online

Równlegle ze zmianą formuły magazynu pracujemy nad nową odsłoną funkcjonalności dostępnych na stronie www dla subskrybentów prenumeraty profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, żeby na bieżąco śledzić możliwości pozyskiwania funduszy i od razu informować o pojawiających się konkursach, przedstawiamy nowy portal www.pieniadzedlaszkoly.pl, na którym będziemy publikować najświeższe informacje pojawiające się pomiędzy kolejnymi wydaniami magazynu.

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Granty na aktywne wakacje

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wiemy dobrze, że czas w szkole mija szybko i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Znam wielu dyrektorów i nauczycieli, którzy wcale nie chcą zamykać na ten czas swoich szkół – zdecydowanie bardziej woleliby zorganizować jakieś formy wypoczynku dla uczniów. Skąd jednak pozyskać na to środki? Zapewniam Państwa, że jeśli tylko znajdą się chęci, to znajdą się również finanse!