Pieniądze są dla Szkoły

Fundusze Norweskie już wkrótce!

W październiku 2017 roku zakończyły się negocjacje dotyczące uruchomienia III edycji Funduszy Norweskich i EOG w Polsce. Obecnie trwają prace u operatorów programów prowadzące do określenia szczegółowych obszarów, które będą wspierane w ramach danego programu, oraz zasad prowadzenia naboru wniosków. Kiedy dokładnie te prace przygotowawcze się zakończą, nie wie na pewno nikt. Ale już teraz na stronie programu www.eog.gov.pl znajdujemy deklarację, że pierwsze konkursy w ramach programu mogą zostać ogłoszone już w drugiej połowie roku 2018. Spójrzmy zatem na kilka informacji o zbliżającej się III edycji programu.

FUNDUSZE NORWESKIE: ILE ŚRODKÓW DLA POLSKI?

Fundusze Norweskie i EOG to środki przekazywane przez trzy kraje: Norwegię, Islandię i Lichtenstein. Łączna kwota, która zostanie skierowane do 15 krajów Europy Środkowej, Południowej i krajów bałtyckich, to 2,9 mld euro. Do samej Polski wpłynie z tej części 809,3 mln euro. Środki te będą wydatkowane w Polsce do roku 2025.

NA CO TE PIENIĄDZE?

Środki będą płynęły do beneficjentów za pośrednictwem kilku programów, które przedstawiamy w tabeli obok. Z perspektywy naszych czytelników na pewno najbardziej interesujące wydają się być programy „Edukacja” i „Społeczeństwo obywatelskie”. Spójrzmy więc przez chwilę na oba.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21  Strona 22

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Nowa strefa premium online

Równlegle ze zmianą formuły magazynu pracujemy nad nową odsłoną funkcjonalności dostępnych na stronie www dla subskrybentów prenumeraty profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, żeby na bieżąco śledzić możliwości pozyskiwania funduszy i od razu informować o pojawiających się konkursach, przedstawiamy nowy portal www.pieniadzedlaszkoly.pl, na którym będziemy publikować najświeższe informacje pojawiające się pomiędzy kolejnymi wydaniami magazynu.

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Granty na aktywne wakacje

Choć dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, wiemy dobrze, że czas w szkole mija szybko i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Znam wielu dyrektorów i nauczycieli, którzy wcale nie chcą zamykać na ten czas swoich szkół – zdecydowanie bardziej woleliby zorganizować jakieś formy wypoczynku dla uczniów. Skąd jednak pozyskać na to środki? Zapewniam Państwa, że jeśli tylko znajdą się chęci, to znajdą się również finanse!