Pieniądze są dla Szkoły

Wymiany w Erasmusie tylko dla szkół?

Za nami żmudne prace nad wnioskami o wymiany w ramach „Współpracy szkół” w Programie Erasmus+. Składaliśmy je do 21 marca. Mimo że aplikacje te można wysyłać tylko raz do roku, nie jest to ostatnia okazja do zdobycia środków na spotkania naszych uczniów z ich rówieśnikami z Europy. Do 26 kwietnia przyjmowane są wnioski w sektorze „Młodzież” na projekty wymian. Nie wytracajmy zatem energii! Poznajmy zasady, opracujmy formularz i zaaplikujmy o środki jeszcze przed wakacjami. Kto nie zdąży, będzie mógł złożyć aplikację w naborze zaplanowanym na jesień.

„WSPÓŁPRACA SZKÓŁ” I „WYMIANY MŁODZIEŻY” – TO SAMO?

Z doświadczenia wiem, że aby szkoły mogły opracować dobry wniosek w sektorze „Młodzież”, najpierw muszą zobaczyć, czym różnią się wymiany organizowane w ramach sektorów „Edukacja szkolna” i „Młodzież”. Spójrzmy zatem na ich zestawienie i komentarz do nich.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 33  Strona 34  Strona 35  Strona 36

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Wymiany szkolne w innej odsłonie

Zielona lub biała szkoła? Wycieczka klasowa? Obóz? Działania te zwykle finansują rodzice. A gdyby tak opłacić je z Programu Erasmus+ i w dodatku zapewnić uczniom możliwość spędzania czasu w międzynarodowym gronie rówieśników?

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Nowa strefa premium online

Równlegle ze zmianą formuły magazynu pracujemy nad nową odsłoną funkcjonalności dostępnych na stronie www dla subskrybentów prenumeraty profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, żeby na bieżąco śledzić możliwości pozyskiwania funduszy i od razu informować o pojawiających się konkursach, przedstawiamy nowy portal www.pieniadzedlaszkoly.pl, na którym będziemy publikować najświeższe informacje pojawiające się pomiędzy kolejnymi wydaniami magazynu.