Pieniądze są dla Szkoły

Wymiany szkolne w innej odsłonie

Zielona lub biała szkoła? Wycieczka klasowa? Obóz? Działania te zwykle finansują rodzice. A gdyby tak opłacić je z Programu Erasmus+ i w dodatku zapewnić uczniom możliwość spędzania czasu w międzynarodowym gronie rówieśników?

Przedstawiam Państwu wniosek jednej z polskich szkół podstawowych na wymiany młodzieży 13+ (Sektor Młodzież, Akcja 1). Został on złożony w październiku 2017 roku i otrzymał grant. Co prawda w projekcie tym nie zdecydowano się na realizację działań poza miejscowością, w której mieści się szkoła wnioskująca, ale mimo to będzie on na pewno dla wielu z Państwa inspiracją do złożenia aplikacji. Aby było to łatwiejsze, wybrane miejsca opatrzyłam komentarzami.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 37  Strona 38  Strona 39  Strona 40  Strona 41  Strona 42  Strona 43  Strona 44  Strona 45  Strona 46  Strona 47

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Wymiany w Erasmusie tylko dla szkół?

Za nami żmudne prace nad wnioskami o wymiany w ramach „Współpracy szkół” w Programie Erasmus+. Składaliśmy je do 21 marca. Mimo że aplikacje te można wysyłać tylko raz do roku, nie jest to ostatnia okazja do zdobycia środków na spotkania naszych uczniów z ich rówieśnikami z Europy. Do 26 kwietnia przyjmowane są wnioski w sektorze „Młodzież” na projekty wymian. Nie wytracajmy zatem energii! Poznajmy zasady, opracujmy formularz i zaaplikujmy o środki jeszcze przed wakacjami. Kto nie zdąży, będzie mógł złożyć aplikację w naborze zaplanowanym na jesień.

kwiecień - maj | 2 (20) 2018
Nowa strefa premium online

Równlegle ze zmianą formuły magazynu pracujemy nad nową odsłoną funkcjonalności dostępnych na stronie www dla subskrybentów prenumeraty profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, żeby na bieżąco śledzić możliwości pozyskiwania funduszy i od razu informować o pojawiających się konkursach, przedstawiamy nowy portal www.pieniadzedlaszkoly.pl, na którym będziemy publikować najświeższe informacje pojawiające się pomiędzy kolejnymi wydaniami magazynu.