Pieniądze są dla Szkoły

Poszukiwany, poszukiwana

Kurs dla kadry, szkoła partnerska na obserwację pracy lub wymianę uczniów, instytucja, w której możemy odbyć teaching assignment? Gdzie ich szukać? Jak weryfikować? Jakie informacje sprawdzać?

KURSY/SZKOLENIA

Bogatą, ciekawą i sprawdzoną ofertę kursów językowych, metodycznych i specjalistycznych znają ci, którzy sami wzięli w nich udział. W mojej ocenie to zawsze najlepsze źródło informacji. Oprócz tego możemy skorzystać z baz, które tworzy Komisja Europejska bądź wprost Program Erasmus+: School Education Gateway czy Eurodesk. Ja szukam kursów samodzielnie, przede wszystkim w miastach, w których są college i uczelnie wyższe (mój faworyt to Oxford International Study Centre, w którym oprócz możliwości korzystania ze stałej, bardzo bogatej oferty możemy zamówić kurs „uszyty” pod nasze potrzeby). Daje mi to gwarancję dostępu do doświadczonej kadry i różnorodnych zasobów, m.in. bibliotecznych. W takich ośrodkach łatwiej też na kursach spotkać nauczycieli z innych krajów – nie tylko Europy! A od spotkania do sieci współpracy droga krótka… Zwracam uwagę na liczbę oferowanych kursów – im więcej do wyboru, tym większe doświadczenie ma dana instytucja. Zawsze uważnie zapoznaję się z programem szkolenia (ważna jest liczba godzin), pytam o materiały szkoleniowe, ofertę popołudniową, zajęcia dodatkowe. Interesuje mnie też zawodowy biogram mojego wykładowcy i możliwość kontaktu z nim online jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia.

[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
 

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 37  Strona 38

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

lipiec - sierpień | 3 (21) 2018
Papiery dla kariery

Realizując dowolny projekt w Programie Erasmus+, w którym pracownicy lub uczniowie uczestniczą w mobilnościach, powinniśmy opracować dla wszystkich dokument Europass-Mobilność. Dlaczego to ważne?

lipiec - sierpień | 3 (21) 2018
Stypendia dla świeżo upieczonych studentów

Rynek dotacji dla edukacji jest zróżnicowany. Wśród wielu celów, które chcą wspierać donatorzy, są również potrzeby absolwentów szkół średnich, którzy właśnie dostali się na studia. Przedstawiamy kilka źródeł, które mogą wesprzeć naszych uczniów.