Już na początku powiedzmy sobie, że wizyty monitorujące nie przypominają typowych kontroli. Wynika to z celów tych „odwiedzin”. Służą one przede wszystkim omówieniu przebiegu realizacji projektu pod względem organizacyjnym i jakościowym, a także przedyskutowaniu ewentualnych napotkanych trudności. Wizyta ma – nie tylko z definicji, bo również w praktyce – charakter doradczy oraz służy znajdowaniu przykładów dobrej praktyki. Wraz z zawiadomieniem o planowanej wizycie otrzymujemy załącznik w pliku Word, który musimy opracować i odesłać na kilka dni przed spotkaniem. Bywa, że kwestionariusz ten po wypełnieniu jest obszerniejszy niż nasze późniejsze raporty końcowe z projektu. Wynika to przede wszystkim z tego, że w ankiecie dotyczącej monitoringu jest dużo więcej pytań niż w sprawozdaniach końcowych.
[ . . . ]
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Aby pobrać dodatkowe materiały, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.
Archiwalne artykuły są dostępne jedynie w wersji PREMIUM+. Aby rozszerzyć prenumeratę prosimy się z nami skontaktować. Lista dostępnych numerów w Twojej prenumeracie - ZOBACZ.
Aby pobrać archiwalny plik, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM+. Aby rozszerzyć prenumeratę prosimy się z nami skontaktować. Lista dostępnych numerów w Twojej prenumeracie - ZOBACZ.
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE
styczeń - luty | 1 (19) 2018
Jakie postępy w raporcie postępu? O raportowaniu w projektach wymian
Projekty realizowane w Akcji 2., czyli partnerstwa strategiczne, muszą być opisane w tzw. raporcie postępu, czyli raporcie przejściowym. Jest on udostępniany każdemu beneficjentowi w systemie Mobility Tool+. Szkoła jest informowana o jego udostępnieniu mailowo na około 60 dni przed ostateczną datą złożenia raportu, warto jednak już teraz zapoznać się z pytaniami, na które przyjdzie odpowiadać w tym dokumencie obowiązkowym dla każdego koordynatora projektu wymian.
styczeń - luty | 1 (19) 2018
Skąd pieniądze na sport? O konkursach, grantach i nie tylko
Szkoły, szkolne kluby sportowe, a nawet indywidualni trenerzy – wszyscy mogą sięgać po dodatkowe środki na sport. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. W artykule przedstawiamy 9 programów, z których można finansować budowę boisk, zakupy sprzętu sportowego oraz organizację zawodów i turniejów sportowych.