styczeń - luty | 1 (13) 2017

Z jakich źródeł korzystać w 2017 roku?

Joanna Walentynowicz, PMP®


Menedżer ds. funduszy europejskich w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia. Wieloletni praktyk pozyskiwania funduszy z różnych źródeł na projekty placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych i firm szkoleniowych. Posiada certyfikat Project Management Professional, wydawany przez amerykański Project Management Institute, poświadczający kwalifikacje w zarządzaniu projektami.

Gdy myślimy o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych dla placówek oświatowych, skupiamy się głównie na środkach z Unii Europejskiej, a możliwości jest o wiele więcej.

Na samo hasło „środki unijne” dyrektorzy wielu placówek zaczynają się uśmiechać. Potem zjawiają się na szkoleniu dotyczącym funduszy unijnych i… uśmiech jest już jakby mniejszy. Nagle zaczynają dostrzegać słabe strony funduszy UE: paragrafy, procedury, rozliczenia, a przede wszystkim – wysiłek, jaki należy włożyć w ich pozyskanie, a także niepewność co do wyników tej pracy… I wtedy często zniechęcają się nie tylko do funduszy UE, ale w ogóle do funduszy zewnętrznych… Czy słusznie?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

NEWSLETTER

Zapisz się i czytaj...

...najciekawsze artykuły, najnowsze informacje, wiadomości z branży