listopad - grudzień | 6 (18) 2017

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Poradnik przyszłego beneficjenta

Joanna Walentynowicz, PMP®


Menedżer ds. funduszy europejskich w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia. Wieloletni praktyk pozyskiwania funduszy z różnych źródeł na projekty placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych i firm szkoleniowych. Posiada certyfikat Project Management Professional, wydawany przez amerykański Project Management Institute, poświadczający kwalifikacje w zarządzaniu projektami.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich to program, który znają prawie wszystkie polskie organizacje pozarządowe – zarówno te, które działają przy naszych szkołach i przedszkolach, jak i te, które nie są z nimi powiązane. Wielu z nas już o nim słyszało, ale niewielu udało się pozyskać z niego fundusze… I rzeczywiście: to program cieszący się dużą popularnością. Przyzwyczailiśmy się do tego, że konkursy w ramach FIO są ogłaszane w IV kwartale roku kalendarzowego. Czy tak będzie i w tym roku? Na jakie projekty możemy pozyskać środki z programu? Jak przygotować się do konkursu? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące konkursu.

CZĘŚĆ 1. Idzie nowe

CZĘŚĆ 2. Co nam oferuje FIO?

CZĘŚĆ 3. Na co można wydawać środki z FIO? 

CZĘŚĆ 4. Dlaczego warto aplikować? 

CZĘŚĆ 5. TOP 10. Lista dofinansowanych projektów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

STRONY PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 31 Strona 32 Strona 33 Strona 34 Strona 35 Strona 36 Strona 37 Strona 38 Strona 39 Strona 40 Strona 41 Strona 42 Strona 43

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Listopad-Grudzień | NR 6(18) 2017

Projekt z klasą!

„Projekt z klasą” to dobrze znany konkurs – ma już swoją ósmą edycję. W tym roku zaproszenie do udziału kierowane jest do nauczycieli klas IV–VII w szkołach podstawowych oraz nauczycieli wszystkich klas w szkołach ponadpodstawowych (gimnazja, licea, technika, szkoły branżowe i zawodowe).

NEWSLETTER

Zapisz się i czytaj...

...najciekawsze artykuły, najnowsze informacje, wiadomości z branży